У цьому році в Німеччині передріздвяний час (Адвент) розпочався в неділю, 28 листопада. Наступні чотири тижні пройдуть в очікуванні і приготуваннях до головного свята року. Дорослі і діти прикрашають вулиці і будинки ялиновими гілками, вінками, свічками та зірками, печуть печиво, співають пісні і читають різдвяні оповідання. На перший Адвент в багатьох містах відкриваються різдвяні базари. Європейська культура завжди приваблювала своєю барвистістю і багатовіковими традиціями. Щорічно в Німеччину прибувають безліч туристів на Різдвяні свята. Однак казка на мить може стати ближче.

28 листопада 2010 в Новосибірському обласному Російсько-Німецькому Будинку в другій годині дня почалася четверта Міжнародна різдвяний ярмарок «Weihnachtsmarkt». Гостей, а їх було понад 700 осіб, зустрічала жива музика у виконанні квартету аккордеоністок «Едельвейс», в повітрі витали аромати свіжої випічки, прянощів і глінтвейну. Зал швидко заповнювався, бажаючих з задоволенням провести час було багато. На першому поверсі стояла ялинка, прикрашена традиційними німецькими іграшками. Зелена красуня була популярна серед відвідувачів: кожну хвилину поруч з нею спалахували спалахи фотоапаратів. Поряд з символом свята розташовувалися прилавки з солодощами, апетитні запахи і вигляд яких не могли не зацікавити навіть самих вибагливих в їжі. «Фантастичний смак! Штруделі чудові. Хочеться спробувати все », - таку оцінку різдвяної кухні дав відвідувач ярмарку Олександр.

Школярка Настя теж поділилася своїми емоціями: «РНД я відвідую другий рік. Дуже люблю свята, особливо Різдво і базар перед ним. Тут завжди так весело ». З нею згодна ще одна гостя заходи Яна: «Приїхала на ярмарок просто подивитися. Взяла участь у вікторині з німецької мови, який я вивчаю, відвідала святковий концерт. Виступаючі хлопці - молодці! Хотілося б прийти ще раз разом з друзями ».

Програма дня була більш ніж насиченою. Діти розважалися на другому поверсі на майстер-класах по роботі з глиною, деревом, папером. Для зовсім маленьких дітлахів працювала дитяча кімната - батьки могли відпочивати, ні про що не турбуючись. У цей час можна було своїми руками зробити красивий різдвяний ялиновий вінок. Для любителів читання була відкрита літературна майстерня. Юні автори спробували свої сили у створення оповідань та віршів німецькою мовою. Порадувало безліч сувенірів. У них особливе тепло, так як зроблені вони вручну і від усього серця. Приємні дрібниці за низькими цінами, куплені на ярмарку, скоро стануть різдвяними подарунками близьким людям.

Свято пройшло на ура завдяки організаторам: Генеральному Консульству Німеччини, Новосибірському обласному Російсько-Німецькому Будинку, Німецької службі академічних обмінів DAAD, Євангелічно-Лютеранської Церкви, Центральному управлінню у справах шкільної освіти за кордоном (ZfA), Німецькому культурному центру імені Гете, Центрам вивчення німецької мови при НГУ і НГТУ, Німецькому читальному залі, центру лінгвістичного консалтингу Profil Deutsch, Новосибірському філії АНО «Breitenarbeit», Католицькому центру «Карітас Преображенської Єпархії в Новосибірську», Школі мистецтв «Сфера», дружньому колі німців у Новосибірську.

«Чудово, що у новосибірців сьогодні є можливість познайомитися з культурою та мовою іншої країни. Дізнатися традиції та звички людей. Наприклад, католицька церква сильно відрізняється від православної. Знання звичаїв іншого народу робить людину духовно більш розвиненим, він з повагою ставитиметься до своїх цінностей і цінностей навколишнього світу. Тим більше, зараз розвинена еміграція, туризм. Пересуватися по різних країнах стало легко. Але без знання іноземних мов спілкуватися за кордоном важко », - поділилася думкою сестра Барбара Рибус, директор дитячого будинку« Притулок св. Миколая »м. Новосибірська.

В кінці свята Генеральний консул Німеччини в Новосибірську пані Гудрун Штайнаккер підвела підсумки конкурсу «Німецький пустить ляльок в танок!» З червня по листопад учні російських шкіл майстрували ляльок. І ось на різдвяному ярмарку назвали переможців конкурсу. Ними виявилися учні із Сургута, Академмістечка і прогімназії № 1, в якій діє Центр німецької культури АЛЕ РНД. Найкрасивіша лялька на думку журі була зроблена учнями прогімназії. Ця лялька вирушила до Німеччини а «Ехо-валізі». Це валізу, який з липня 2010 року подорожує по світу. На кожній станції він поповнюється різними предметами. Які допомагають вивчати німецьку мову. Новосибірськ є останньою зупинкою на його шляху, після чого валізу полетить назад до Німеччини і буде урочисто відкритий міністром закордонних справ Гідо Вестервелле. Сибірський внесок - єдиний від Росії.

Казка тривала чотири години. Гості, розходячись по домівках, захопили з собою частинку радісною і дружньої атмосфери, яка панувала протягом усього ярмарку. Сміх і добрі посмішки зробили свято по-справжньому дружніх, сімейним. До зустрічі 17 грудня на молодіжній різдвяній вечірці!